Koło astronomiczne na wykładzie w CAMK PAN

Kwi 10, 2017 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności

27 marca grupa uczniów z koła astronomicznego wybrała się do Centrum Astronomicznego Mikołaja Kopernika Polskiej Akademii Nauk na wykład poświęcony polskim obserwatoriom astronomicznym. Dowiedzieliśmy się, że w Polsce jest bardzo dużo miejsc, w których wykonuje się obserwacje astronomiczne, a polscy astronomowie to bardzo cenieni na świecie  fachowcy od obserwacji astronomicznych. Bardzo zaskoczył nas fakt, że mają oni swój teleskop na półkuli południowej w Andach w  Chile, a także mogą korzystać z  największych teleskopów na świecie m.in. z teleskopów Europejskiego Obserwatorium Południowego (European Southern Observatory, ESO) oraz Wielkiego Teleskopu Południowoafrykańskiego  (Southern African Large Telescope – SALT).

WP_20170327_17_58_51_ProWP_20170327_17_39_22_Pro

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]