Pro memoria

W naszej pamięci, sercach i modlitwie na zawsze pozostanie Pani Prezydentowa śp. Maria Kaczyńska. To dzięki jej staraniom i wsparciu ówczesnego prezydenta miasta st. Warszawy śp. Lecha Kaczyńskiego uczniowie liceum polonijnego mogli w 2003 r. zamieszkać w pełni wyposażonym internacie na terenie parafii św. Anny w Wilanowie. Dla polskiej młodzieży z zagranicy była to wielka szansa na rozpoczęcie nauki w kraju ich rodziców i dziadków.

100 lecie 711

W 2009 r. Pani Prezydentowa Maria Kaczyńska była gościem honorowym obchodów 100-lecia Liceum i Gimnazjum św. Stanisława Kostki. Szkoły mogły cieszyć się tak zaszczytnym jubileuszem, ponieważ ostatni żyjący absolwenci przedwojennych Gimnazjum i Liceum św. Stanisława Kostki przekazali nam spuściznę tej placówki w celu kontynuowania tradycji i zachowania pamięci. Kulminacyjnym punktem obchodów jubileuszu było odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Mieliśmy ten zaszczyt, że uczyniła to Pani Prezydentowa Maria Kaczyńska.

DSC_0222

Pani Prezydentowa wręczyła również świadectwa ukończenia szkoły maturzystom z rocznika 2009. Z dumą dzielą się oni wspomnieniami z tego wydarzenia.

wreczenie20190123_095701

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]