Szkolne i internatowe koła zainteresowań

Koło sportowe – różnotematyczne zajęcia sportowe obejmujące wszechstronny rozwój fizyczny: siłownia, fitness, piłka nożna i siatkowa. Prowadzący ustala też indywidualne programy ćwiczeń w zależności od potrzeb i oczekiwań młodzieży.

Koło filmowe – każda projekcja filmu poprzedzona jest wprowadzeniem i dyskusją. Dobór filmów uwzględnia wartość wychowawczą i różnorodność gatunkową. Repertuar dostosowany jest do ważnych świąt i rocznic narodowych, prezentuje też ciekawe wydarzenia i postacie historyczne.

Zajęcia z samoobrony – ogólnorozwojowe zajęcia uwzględniające samoobronę prowadzone przez profesjonalnego instruktora i pasjonata tej dziedziny. Cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów jaki i uczennic.

Szkolny Klub Jeździecki to nie tylko nauka jazdy konnej oraz umiejętności zachowania się i opieki nad końmi. To także żywe lekcje z historii polskiej kawalerii, historii Polski i zarazem lekcje patriotyzmu. Odpowiedzialności, zamiłowania do jazdy konnej, szacunku dla polskiej tradycji i kultury członkowie klubu mogą się już uczyć od samego Patrona Klubu – rotmistrza „Leliwy”. Zajęcia z uczniami prowadzi instruktorka jazdy konnej, trenerka koni i opiekunka Szkolnego Klubu Jeździeckiego – pani Diana Lendzion.

24796317_2405644309661459_3327997133337140708_n

Rysunek i malarstwo – zajęcia prowadzą profesjonalni artyści. Oprócz zainteresowania uczniów malarstwem i doskonalenia warsztatu, proponowane są wyjścia do muzeów i na wystawy.

Koło dziennikarskie – dla uczniów zainteresowanych poznaniem różnych form dziennikarstwa oraz sztuką efektywnej komunikacji i autoprezentacji. Uczestnicy koła tworzą zespół reporterów oraz zespół redakcyjny szkolnej gazetki.

Zespół wokalny – uczniowie tworzący go reprezentują szkołę przy każdej ważniejszej uroczystości. W repertuarze zespołu znajdują się utwory o tematyce patriotycznej i religijnej, takie jak Polskie Kwiaty czy Orlątko. Wśród naszych artystów mamy duże talenty, wciąż rozwijane pod czujnym okiem prowadzących.

Koło chemiczne – pozwala na rozszerzenie obszaru zainteresowań uczniom, których upodobania wiążą się z tą niełatwą dziedziną wiedzy. Stałą praktyką koła jest uczestniczenie w różnego rodzaju wykładach i warsztatach organizowanych przez Politechnikę Warszawską.

IMG_2604

Żeglarstwo – pracująca z młodzieżą w internacie pani Katarzyna Kucharska jest inicjatorką projektów i działań, których wspólnym mianownikiem jest żeglarstwo i pomoc potrzebującym. Współpraca z Fundacją Szerokie Wody zaowocowała nauką żeglugi po Wiśle na rekonstrukcjach łodzi z XVIII wieku.

ZC4azPeVwjE

W październiku 2016 roku powstał projekt “Wiatr w Żagle” w celu ułatwienia młodym ludziom przybyłym do Polski zza wschodniej granicy odnalezienia się w nowej rzeczywistości i pomocy im w kłopotach wynikających z niedostatecznego opanowania języka polskiego czy też pomocy w zakresie języka angielskiego. Jest próbą zintegrowania  dwóch różnych środowisk: Dwujęzycznego Gimnazjum Nr 5 z Saskiej Kępy oraz Internatu LON Kolegium św. St. Kostki. Młodzież spędza  razem czas, ucząc się, grając w  gry, organizując wspólne przedsięwzięcia  i poznając tajniki wiedzy żeglarskiej. Stowarzyszenie „Wiatr w Żagle” ufundowało w czerwcu 2017  wyjazd dla całej grupy na Mazury na żagle, podczas którego młodzież spędziła trzy dni na jachtach pod okiem wykwalifikowanej kadry,  szlifując nabyte podczas zajęć teoretycznych, praktyczne umiejętności żeglarskie.

W 2017 r.  przy wspólnych decyzjach młodzieży  i prowadzących grupa przekształciła się w wolontariat i postanowiła rozpoznać potrzeby lokalnej społeczności. Nawiązano współpracę z Domem Dziecka Niewidomego oraz Świetlicą dla Seniorów.

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]