Zapraszamy do nas

Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne Kolegium św. Stanisława Kostki to szkoła o charakterze polonijnym. Nieodzowne przy funkcjonowaniu tego rodzaju placówki jest prowadzenie internatu, który daje możliwość zamieszkania uczniom z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Kazachstanu, Uzbekistanu, Gruzji i Armenii.

Młodzież przebywająca w internacie ma do dyspozycji cały wachlarz zajęć i form spędzania wolnego czasu, które dostosowuje do swoich zainteresowań. Szczególna uwaga zwrócona jest na rozwój fizyczny, dlatego uczniowie mają stały dostęp do profesjonalnej siłowni i sali gimnastycznej. Wielu z nich należy do szkolnej sekcji sportów obronnych, Klubu Jeździeckiego, Koła Turystyczno-Krajoznawczego – pozwala to młodzieży na aktywne i rozwijające spędzanie wybranych weekendów.

Obok zajęć zaplanowanych i prowadzonych przez dyrekcję i wychowawców, pojawia się wiele ciekawych inicjatyw wychodzących wprost od uczniów. Jedną z takich inicjatyw jest przygotowywanie relacji z życia internatu również w języku rosyjskim dla tych osób ze Wschodu, które jeszcze słabo posługują się językiem polskim. Zachęcamy więc do śledzenia profilu na portalu WKontakcie. Można tam znaleźć relację z bieżących wydarzeń, komentarze mieszkańców, galerie zdjęć i filmy. Administratorem profilu jest absolwentka szkoły Mariya Gordeyeva.

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]