XI Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej: Usłysz Panie, moje słowa

Paź 16, 2013 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności, Bez kategorii

W październiku dla uczczenia pontyfikatu błogosławionego Jana Pawła II po raz jedenasty Zespół Edukacyjny im. Piotra Skargi zorganizował konkurs recytatorski. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów klas pierwszych naszego polonijnego liceum. 1 października br. komisja pod przewodnictwem pani Moniki Babakow wyróżniła trójkę uczniów: Valeriyę Chaikę z klasy I a, Eugenię Niculeac i Romana Kokizę z klasy I b oraz wyłoniła trójkę uczniów, którzy w półfinale konkursu zmierzyli się z licealistami innych warszawskich szkół ponadgimnazjalnych. 12 października w budynku Zespołu Edukacyjnego im. Piotra Skargi poezję Karola Wojtyły recytowali: Daria Sikorska, laureatka I miejsca etapu szkolnego, Pavel Vasko, nagrodzony II miejscem w etapie szkolnym oraz Lev Lubchanskiy, laureat miejsca trzeciego. Serdecznie gratulujemy odwagi i ogromnego wysiłku, jaki uczniowie, którzy uczą się w Polsce dopiero drugi miesiąc, musieli włożyć, aby wziąć udział w rywalizacji z licealistami, którzy od urodzenia posługują się językiem polskim.

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]