Nasi chemicy na XVII Festiwalu Nauki

Paź 3, 2013 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności, Bez kategorii

Po raz siedemnasty warszawskie uczelnie udostępniły laboratoria, aule i biblioteki wszystkim spragnionym przygody z nauką. Uczniowie naszego polonijnego liceum również skorzystali z jakże bogatej festiwalowej oferty. 26 września dwoje naszych maturzystów: Jana Klimowicz i Nikita Kawiecki wzięło udział w warsztatach w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia. Na zajęciach zatytułowanych Tworzenie kosmetyków: wiedza i szczypta magii mieli możliwość samodzielnego przygotowania dwóch preparatów kosmetycznych. Wykonane przez siebie kosmetyki przetestowali na własnych dłoniach. 27 września Wiktoria Własiuk – uczennica klasy III oraz dwoje uczniów z klasy II: Tatiana Rożkowan i Tomasz Bryska wysłuchali na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej wykładu dr K. Dąbkowskiej zatytułowanego Enancjomery i ich rola w farmakoterapii. 

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]