„Wszystko, co nasze, Polsce oddamy”

Lis 19, 2012 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności, Archiwum, Bez kategorii, Internat

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości Polski, w sobotę 10 listopada, uczestniczyliśmy w festynie rodzinnym, którego hasłem były słowa hymnu harcerskiego „Wszystko, co nasze, Polsce oddamy”.

Współorganizatorem była kawiarnia „Słowo daję” na Ursynowie, na terenie której odbyła się impreza. Uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się w akcję. Uatrakcyjnili ten dzień występami szkolnego chóru oraz scholii. Wspólnie z zebranymi osobami śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Wyjątkową atmosferę stwarzały osoby przebrane w stroje noszone w czasach odzyskania przez Polskę niepodległości, a także postać marszałka Józefa Piłsudskiego. Festynowi towarzyszyła familijna gra miejska, spotkanie z Krzysztofem Ziemcem, koncerty pieśni patriotycznych oraz konkursy historyczne.

Dziękujemy za możliwość uczestniczenia we wspólnym świętowaniu. Ten czas pomógł nam zrozumieć wielkie szczęście życia w niepodległym kraju.

Wiktoria Własiuk, A. O.

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]