Projekt Wiatr w Żagle

Sie 5, 2018 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności

Projekt powstał z potrzeby serca w październiku 2016 roku na terenie Gimnazjum STO przy ul. Paryskiej 25. Polegał na zintegrowaniu  dwóch różnych środowisk: Dwujęzycznego Gimnazjum Nr 5 z Saskiej Kępy oraz Internatu Kolegium im. St. Kostki (w początkowej fazie projekt był skierowany do najmłodszych w bursie – gimnazjalistów, wraz  z nowym rokiem szkolnym 2017 do projektu dołączyli chłopcy z I klasy LO). Pomysł przewodni dotyczył przeniknięcia się różnorodnych kultur, pomocy w asymilacji w nowym środowisku naszej młodzieży poprzez kontakty z rówieśnikami. Młodzież  spędzała  razem czas, ucząc się, grając w  gry, organizując wspólne przedsięwzięcia  i poznając tajniki wiedzy żeglarskiej. Wspólnie dojrzewaliśmy do utworzenia wspólnego wolontariatu, który po rozeznaniu potrzeb lokalnej społeczności, w nowym roku szkolnym 2017 objął swoją opieką Dom Niewidomego Dziecka oraz Klub Seniora.

Nasi wolontariusze: młodzież z gimnazjum z Saskiej i uczniowie naszego liceum systematycznie, w każdy wtorek odwiedzali seniorów i dzieci z domu dziecka.

W Klubie Seniora nawiązały się sympatyczne relacje ze starszym pokoleniem. Pierwsze spotkanie okazało się bardzo ciekawe, pełne dobrych emocji i interesujących informacji.  Seniorzy z dużą otwartością podeszli do młodzieży, a ona odpłaciła zainteresowaniem i chęcią rozmowy, nastąpiła wymiana dóbr: starsi dzielili się swoim życiowym doświadczeniem, a nasza młodzież uczyła ich obsługi komputerów, telefonów komórkowych. Razem przygotowaliśmy ozdoby świąteczne na kiermasz wielkanocny. Wzięliśmy też udział we wspólnych warsztatach fotograficznych.

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]