Wielkopostny dzień skupienia

Mar 18, 2018 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności

W piątek 16 marca przeżywaliśmy wielkopostny dzień skupienia. Rozpoczęliśmy go wykładem pana Kajetana Rajskiego (publicysty i autora książek, odznaczonego przez prezydenta Brązowym Krzyżem Zasługi) o polskich bohaterach podziemia antykomunistycznego. Pozwolił nam on zrozumieć wielkie męstwo i wiarę żołnierzy, którzy nie zgodzili się na namiastkę wolności i do końca walczyli o prawdziwie niepodległą Polskę. Miłość do Polski doskonale łączyli z miłością do Boga, zostawiając nam tego wspaniałe świadectwo, w wielu przypadkach potwierdzone życiem.

Kolejnym punktem dnia skupienia było spotkanie ze słowem Bożym, które poprowadził ks. Tomasz Zaczkiewicz, zwracając uwagę na to, co dzieje się z człowiekiem pozbawionym „tlenu” miłości Boga. W kościele św. Kazimierza wspólnie rozważaliśmy Drogę Krzyżową i wzięliśmy udział we Mszy Św. Podczas kazania ks. Tomasz podzielił się wspomnieniem spotkania z Matką Teresą z Kalkuty, mówiąc o pięknie, które emanowało od świętej.

Był to ważny dzień dla nas wszystkich. Modlitwa, śpiew i przeżycia duchowe pozwalają nam lepiej się poznać i zrozumieć oraz odkrywać rzeczy ważne dla naszego życia i to, że jesteśmy wspólnotą.

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]