Zobaczyć inaczej, Niewidzialna Wystawa

Mar 9, 2018 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności

Nasi uczniowie odbyli wyjątkową interaktywną podróż w niewidzialny świat, podczas której mogli wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu. A wszystko to dzięki Niewidzialnej Wystawie. To właśnie tam ich przewodnicy – osoby niewidome lub niedowidzące – poprowadziły w tę niezwyczajną podróż. To było niesamowite przeżycie, pełne niepokoju, lęku, bezradności, a zarazem wytężania wszystkich innych zmysłów, by móc ogarnąć nową bardzo trudną rzeczywistość – rzeczywistość świata, którego po prostu nic a nic nie widać. Wszyscy cieszyli się, że wreszcie ciemności egipskie mogły się skończyć. Bo jak inaczej ułożyć kostkę rubika, jak grać w szachy, jak ułożyć układankę, która jest przeznaczona dla dwulatka, a okazało się, że dwudziestolatek nie może sobie z nią poradzić. Jak przejść przez ulicę, most, jak pokonać krawężnik czy przestrzeń własnego pokoju, kiedy nie można skorzystać ze zmysłu wzroku? Prawie niemożliwe… Jesteśmy wdzięczni Niewidzialnej Wystawie za te doświadczenia. Tym bardziej doceniamy kolory, które są wokół.

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]