Szkolny Klub Jeździecki

Gru 9, 2013 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności, Bez kategorii

W sobotę 23 listopada uczniowie oficjalnie zainaugurowali działalność Szkolnego Klubu Jeździeckiego imienia rotmistrza Henryka Leliwy-Roycewicza „Leliwy”, rotmistrza 25 Pułku Ułanów Wielkopolskich. Odbyły się pierwsze zajęcia z końmi, ale też uczniowie wyporządkowali salę kominkową w stajni, siodlarnię i stajnię. Entuzjazm wśród członków klubu jest duży, jak również chęć do pracy i nauki jazdy konnej. W pierwszej inauguracyjnej grupie znaleźli się Gafur i Żenia z Takszkientu, Ela i Wiola z Ałmaty, Sławek z Białorusi. W niedzielę pojechała kolejna grupa pod opieką Karoliny z Mołdawii – młodzieżowej szefowej Szkolnego Klubu i największej pasjonatki koni.  Zajęcia z uczniami prowadzi instruktorka jazdy konnej, trenerka koni i opiekunka Szkolnego Klubu Jeździeckiego – pani Diana.

Ale Szkolny Klub Jeździecki to nie tylko nauka jazdy konnej oraz umiejętności zachowania się i opieki nad końmi. To także żywe lekcje z historii polskiej kawalerii, historii Polski i zarazem lekcje patriotyzmu. Odpowiedzialności, zamiłowania do jazdy konnej, szacunku dla polskiej tradycji i kultury członkowie klubu mogą się już uczyć od samego Patrona Klubu – rotmistrza „Leliwy”. Jeździectwo to także sport elitarny, uczący samodyscypliny, szacunku i troski o podopiecznych, rozwijający pasje i kondycję fizyczną, czego już zdążyli doświadczyć uczniowie. Na razie Klub otrzymał pod opiekę dwa konie: Napoleona i Palucha, które trzeba przede wszystkim otoczyć troską, przygotować do zajęć i wzmocnić zdrowotnie. Konie są bardzo grzeczne, a uczniowie już pokochali swoich podopiecznych. W pracy towarzyszyła uczniom także Suzi, owczarek, który szybko zaprzyjaźnił się z naszymi klubowiczami, i czarna kotka Bagira, pupilka Żeni.

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]