Świadkowie historii: Pan Stanisław Zalewski

Gru 15, 2021 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności

Żyjący świadkowie historii. Należy do nich Pan Stanisław Zalewski, działacz Związku Walki Zbrojnej, przetrzymywany na Pawiaku, więzień obozów Auschwitz i Mauthausen. Dzięki jego obecności w naszej szkole mieliśmy możliwość wysłuchania poruszających opowieści człowieka, który przeżył piekło, a udało się to głównie dlatego że, jak sam o sobie mówi, czuje się wybrańcem losu. Pan Stanisław nie tylko podzielił się swoimi przeżyciami, ale również przedstawił nam dylemat moralny, prosząc o rozstrzygnięcie. Spotkanie z dzisiejszym Gościem na długo postanie w naszej pamięci. Jego doświadczenia i wyjątkowa umiejętność ich przekazywania sprawiły, że otrzymaliśmy cenną lekcję historii i życia.

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]