Oficjalne zakończenie szkoły klas maturalnych

Maj 3, 2022 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności
Uroczystość rozpoczęliśmy wspólną Mszą Świętą w kościele św. Kazimierza. Przed rozdaniem świadectw w auli Pani Dyrektor tradycyjnie skierowała swoje słowa do abiturientów. Podkreśliła, że wpisali się oni na zawsze w historię szkoły, ale jej cząstka pozostanie również w nich i ta świadomość może przyjść dopiero po latach, gdy zaczną analizować swoje życie. Na zakończenie dała maturzystom wskazówkę, by zawsze kierowali się wartościami ułożonymi według właściwej hierarchii, by na pierwszym miejscu stawiali to, co najważniejsze. Uczniowie młodszych klas pożegnali uczniów poezją, sentymentalną prezentacją, wręczyli im upominki i Stanisławy 2022 w różnych kategoriach.
 
Drodzy Maturzyści, dziękujemy Wam za te wspaniałe trzy lata. Ta cząstka, o której mówiła Pani Dyrektor na zawsze będzie żyć w naszej pamięci, bo pozwoliliście nam wspólnie przeżyć tę największą z możliwych do przeżycia przygód – spotkanie z drugim człowiekiem.
Dedykujemy Wam też fragment piosenki ks. Franciszka Leśniaka:
 
Niech piosnka w dal popłynie,
póki jesteśmy wraz.
A jeśli lasów koło
złączy zerwaną nić,
będziemy znów pospołu
śpiewać, marzyć, śnić.
Więc kiedy dziś stajemy
już u rozstaju dróg
idącym w świat z otuchą
niech błogosławi Bóg…”
 

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]