Lekcja w Muzeum Powstania Warszawskiego

maj 14, 2024 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności
Kolejnym etapem „lekcji w terenie” było Muzeum Powstania Warszawskiego. Instytucja ta gromadzi pamiątki czasów wojny i heroizmu bohaterów minionej epoki. W swoich zasobach gromadzi oryginalną broń, przedmioty i gazety z tamtych czasów, wiele różnych interaktywnych eksponatów oraz inne rekwizyty, opowiadające o trudnym życiu Polaków w czasie wojny.
W Muzeum można obejrzeć wiele starych filmów, zawierających nagrania z całkowicie zbombardowanej Warszawy. Filmy te wywoływały wiele emocji i pozwalały zanurzyć się w świecie Polski czasów wojny.
Rekwizyty, oświetlenie i oprawa muzyczna w muzeum wywoływały trudne emocje i doznania, myśli nasze przenosiły w tę straszną wojenną atmosferę i pobudzając wyobraźnię, przenikały na wskroś. Muzeum stanowi hołd wobec tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę, pokazując następnym pokoleniom Polaków sens tamtych wydarzeń. Wycieczka była bardzo ciekawa i ważna dla zrozumienia historii Polski.
[Olga Biriukowa]

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]