Ślubowanie klas pierwszych

Paź 15, 2012 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności, Archiwum, Bez kategorii, Wydarzenia szkolne

W poniedziałek 15 października w Kolegium św. Stanisława Kostki odbyła się jedna z najważniejszych uroczystości w życiu każdego pierwszoklasisty. Tego dnia uczniowie liceum i gimnazjum złożyli uroczyste ślubowanie.

 Już od rana w szkole dało się odczuć podniosłą atmosferę. Wszyscy uczniowie byli ubrani na galowo. O godzinie 11.00 rozpoczął się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas którego odbyło się ślubowanie. Na początku uroczystości głos zabrała pani prezes Ewa Petrykiewicz. Następnie wprowadzono sztandar, wokół którego zebrali się uczniowie klasy pierwszej, aby złożyć przysięgę. Przyrzekaliśmy sumiennie wykonywać wszystkie swoje obowiązki, szanować nauczycieli i siebie nawzajem, służyć takim wartościom jak: prawda, sprawiedliwość, dobro i pokój.

Chcąc wyrazić swoją wdzięczność nauczycielom i wychowawcom, uczniowie przygotowali krótki występ artystyczny, po którym wręczyli wszystkim kwiaty i złożyli życzenia. Dyrekcja przygotowała także milą niespodziankę dla klas pierwszych: ślubujący dostali zaproszenie do kina na film pt. „Bitwa pod Wiedniem”. Wszyscy byli zachwyceni.

Stanisław Sawicki, kl. 1

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]