Skołowany Weekend na Wydziale Chemicznym PW

Maj 5, 2015 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności, Bez kategorii

W dniach 26-27 kwietnia 2015 r. po raz trzeci studenci należący do Koła Naukowego „Flogiston”, działającego przy Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej, zaprosili uczniów warszawskich szkół do udziału w festiwalu nauki „Skołowany Weekend”. Za pośrednictwem naszej absolwentki, a obecnie studentki IV roku Wydziału Chemicznego PW inż. Jarosławy Kawieckiej zaproszenie dotarło także do uczniów naszej szkoły.

W sobotę, w pierwszym dniu festiwalowych atrakcji, 17 uczniów z polonijnego liceum zainteresowanych naukami przyrodniczymi wzięło udział w wykładach przygotowanych przez studentów z Kół Naukowych WUM i SGGW. Najciekawszy, zdaniem uczestników, okazał się pierwszy wykład zatytułowany „Operacje neurochirurgiczne”, poprowadzony przez studenta 5. roku Wydziału Lekarskiego WUM p. Lucjana Włodarczyka. W czasie wykładu uczniowie obejrzeli filmy z bloków operacyjnych oraz zostali poinformowani i specyfice nauki, jaką jest neurochirurgia. Kolejny wykład dotyczył zasad prawidłowego żywienia i został poprowadzony przez studentki należące do Studenckiego Koła Żywieniowców i Dietetyków, Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, SGGW, panie Dominikę Grudzińską i Klaudię Kostyrę.

Na zakończenie uczniowie naszej szkoły wysłuchali wykładu wygłoszonego przez przedstawicieli Studenckiego Koła Naukowego Chirurgii Ogólnej i Koloproktologicznej SKALPEL, Wydziału Lekarskiego, WUM zatytułowanego „CANCEL THE CANCER”. Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że czas wolny między wykładami mogliśmy miło spędzić w zazielenionym kampusie głównym PW.

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]