Polski kandydat do Oscara

Sty 9, 2012 Wpis dodany przez:     Kategoria: Archiwum, Internat, No_on_front_page

„W ciemności” w reżyserii Agnieszki Holland to film nominowany do Oscara w kategorii film nieanglojęzyczny. Wychowankowie Internatu pod opieką wychowawców 6 stycznia udali się do kina na tę właśnie produkcję, która wywarła na nich spore wrażenie. Ciekawa była fabuła filmu opowiadająca losy Żydów ukrywających się w kanałach i skazanych na łaskę niejakiego Leopolda. Ujmowała świadomość, że scenariusz oparty został na prawdziwej historii, na wspomnieniach ludzi, którzy przeżyli ten dramat. Zachwycała gra aktorska Roberta Więckiewicza, który w ostatnim czasie, pojawił się w wielu polskich produkcjach. Jakie wrażenia wywarł ten film na młodych widzach? W imieniu uczniów wypowiedziała się Wiktoria Wlasiuk, która obecnie jest uczennicą pierwszej klasy LO: Film „W ciemności” ,który ostatnio oglądaliśmy, sprawił na mnie bardzo duże wrażenie. Dlatego, że jest naprawdę wartościowy. Z niego można się dużo nauczyć, najważniejsze – że wszyscy ludzi są równi, nie możemy pozwolić sobie na to, by inni wybierali kto ma umrzeć a kto żyć, i że musimy pomagać wszystkim potrzebującym w każdej sytuacji, bo tak mówi Pan Bóg. Ponadto film bardzo wiarygodnie, realistycznie i profesjonalnie pokazuje, co działo się w czasie wojny i jak się męczyli ludzie. Mi się podoba, że bohaterowie rozmawiają w trzech językach i dobrze się rozumieją. Polecam ten film.

J.M.

 

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]