Byliśmy w Muzeum Historii Żydów Polskich!

Maj 18, 2013 Wpis dodany przez:     Kategoria: Archiwum, Internat, No_on_front_page

W poniedziałek 13 maja wzięliśmy udział w wycieczce do nowo otwartego Muzeum Historii Żydów Polskich. Wyjście zostało zorganizowane przez p. Justynę Modzelewską.

Poznaliśmy pierwszą w Polsce publiczno-prywatną instytucję, w której przewodnicy opowiadali nam o historii i kulturze Żydów polskich od średniowiecza do dnia dzisiejszego.

We wnętrzu muzeum podziwialiśmy interaktywne miasteczko żydowskie, które przy pomocy ilustracji i filmów przybliżyło nam historię narodu. Uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej na temat powstania w getcie w literaturze i wspomnieniach. Wzięliśmy również udział w spektaklu „Władysław Szlengel – poeta nieznany”. Przedstawienie opowiadało o przedwojennej twórczości artysty oraz o utworach pisanych w getcie.

 Polska jest krajem, w którym żydowska grupa narodowa była szczególnie liczna, stworzyła tu niepowtarzalną cywilizację. Wywarła ogromny wpływ na współczesne oblicze kultury Polski i świata. Była to dla nas niezwykle ciekawa lekcja.

 

Diana Jasińska kl. I., A.O.

(Fot. Muzeum Historii Żydów Polskich)

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]