Pierwsza Dama gościem honorowym Święta Patrona Szkoły

wrz. 28, 2015 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności, Bez kategorii

Tegoroczne Święto Patrona Szkoły  miało szczególny charakter. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Prezydentowa Agata Duda oraz wielu szacownych gości. Po uroczystym ślubowaniu klas pierwszych, Pani Prezydentowa skierowała swoje słowa do zebranych, ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych uczniów. Pierwsza Dama podkreśliła bogactwo tradycji naszej szkoły, przypominając fakty z jej historii i znanych absolwentów. Uświadomiła też pierwszoklasistom, że początki nauki zawsze są trudne, ale dzięki wsparciu nauczycieli i kolegów, z pewnością poradzą sobie ze wszystkimi trudnościami. Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie przed sztandarem szkoły i relikwiami Patrona. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali od Pani Dyrektor krawaty i krawatki, element oficjalnego stroju uczniowskiego.

W Dniu Patrona nie zabrakło też elementów artystycznych. Najpierw uczniowie klas pierwszych przypomnieli fakty z życia św. Stanisława Kostki. Później mogliśmy podziwiać drugoklasistów w bardzo dopracowanym programie poetyckim na podstawie twórczości Józefa Barana pt. Przejrzyj się w kropli ciszy. Ze swoim repertuarem wystąpił chór szkolny, wykonując m.in. Kwiaty Polskie, Tylko we Lwowie i piosenkę Rodzina z Kabaretu Starszych Panów. Część artystyczną zamknęła schola, śpiewając Pieśń Kronikę i Hymn do św. Stanisława Kostki.

W Święto Patrona Szkoły młodzież wyraziła wdzięczność Panu Jackowi Łepeckiemu Prezesowi Zarządu Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej „Sonata” za zorganizowanie wyjazdu wszystkich uczniów z  naszej szkoły do Torunia. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego wręczyli Panu Prezesowi pamiątkową ikonę Archanioła Gabriela.

Święty Stanisław Kostka to wspaniały wzór do naśladowania pokazujący nam, jak wytrwale kroczyć jedną, choć bardzo wymagającą, drogą. Obecność Pani Prezydentowej na obchodach Dnia Patrona to szczególne wyróżnienie dla najmłodszych uczniów, którzy złożyli ślubowanie w obecności Pierwszej Damy RP. Taki zaszczyt spotyka tylko nielicznych.

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]