Akademia Bezpieczny start

Mar 3, 2015 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności, Bez kategorii

Bezpiecznie  startować w samodzielne życie; szukać pracy tak w  gazetach, jak i w Internecie; być użytecznym i równocześnie zadowolonym z samego siebie; dowiedzieć się, co Biblia mówi na temat finansów i nauczyć się nimi zarządzać -tego wszystkiego i dużo więcej dowiedzieli się uczniowie polonijnego liceum im. św. Stanisława Kostki.

Państwo Michał i Anna Malińscy przyjechali do Warszawy ze Śląska po to, by nauczyć przyszłych studentów zarządzać własnymi finansami, układać budżet, pisać CV na wysokim poziomie oraz prezentować się świetnie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Każdy uczestnik Akademii otrzymał specjalne wydanie materiałów w formie książeczki „Bezpieczny start”. W trakcie trwania zajęć każdy z nas mógł pod kierunkiem prowadzących zapoznać się z rodzajami umów o pracę i umów cywilno-prawnych. Dzięki indywidualnej rozmowie z Anią i Michałem (sami prosili,  by tak  się do nich zwracać) mamy nadzieję, że wkrótce po rozpoczęciu studiów pojawią się w Warszawie m.in. asystenci opieki nad dziećmi i osobami starszymi oraz  zdolni dziennikarze i tłumacze. Jest to rzecz pewna, gdyż na słowa Elżbiety (uczennicy klasy II) – chciałabym opiekować się dziećmi i dorosłymi – Ania zaproponowała kilka możliwości zrealizowania pragnienia serca młodej dziewczyny. Nasza koleżanka pragnęłaby skorzystać z propozycji pracy jako asystent dzieci i niepełnosprawnych na lotnisku Chopina. A po rozmowie kwalifikacyjnej nagranej na kamerę każdy mógł dokładnie przeanalizować swoją rozmowę kwalifikacyjną razem z ekspertami –  państwem Anną i Michałem Malińskimi oraz panią wicedyrektor Dorotą Domańską (z której inicjatywy zorganizowane zostały te zajęcia). Analizowany był najdrobniejszy ruch i spojrzenie tak, aby popełnione błędy się nie powtarzały. Prowadzący pomogli uwierzyć nam w siebie i w możliwość, że ucząc się możemy już podjąć pracę i zacząć się usamodzielniać. Uczniowie liceum św. Stanisława Kostki otrzymali niezbędne informacje, za które studenci płacą dziś duże pieniądze. Bardzo dziękujemy tym, którzy umożliwili nam skorzystanie z Akademii Bezpieczny Start – Stowarzyszeniu Krzewienia Edukacji Finansowej Wesoła z Mysłowic, Ośrodkowi Fundacji „Światło – Życie” ZAKKAI z Katowic i Dyrekcji naszego Liceum.   [Michał Gołub, kl. II a]

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]