Rok szkolny 2014/2015 oficjalnie rozpoczęty

wrz. 1, 2014 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności, Bez kategorii

Dzisiaj o godz. 9.30 uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pani Dyrektor przypomniała przedwojenną historię naszej szkoły, zwracając uwagę na jej wielokulturowy charakter. Później przedstawiła nauczycieli, wychowawców i tegorocznych pierwszoklasistów. W klasach pierwszych mamy 52 nowych uczniów, których powitała też nasza absolwentka Marysia Gordejewa. W ciepłych słowach zachęcała ich do wytrwałości, dzieliła się również swoimi przeżyciami z pobytu w liceum i internacie. Eucharystię na otwarcie nowego roku szkolnego sprawował ksiądz Leszek Kryża, w homilii przypomniał wszystkim słowa łacińskiej maksymy: Verba docent, exempla trahunt (słowa uczą, przykłady pociągają).  Powinni o tym pamiętać nie tylko nauczyciele, ale też ci, którzy przez najbliższe dziesięć miesięcy będą zdobywać wiedzę i kształtować swój charakter, ucząc się też od siebie nawzajem.

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]