Niech świat przy żłóbku Twoim odmienia oblicze

Gru 19, 2018 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności

„Chwila jedna! Przy tobie nikną odległości,
Co szare – zmienia się w odświętne, tajemnicze.
Daj nam więcej dni takich, spragnionych miłości,
Niech świat przy żłóbku Twoim odmienia oblicze.”

Spotkanie opłatkowe w naszej szkole przypomina tradycyjną polską Wigilię. Dzielimy się opłatkiem, czytamy Słowo Boże, śpiewamy kolędy i częstujemy się znanymi w każdym polskim domu potrawami. W tym roku towarzyszące świętom Bożego Narodzenia radość i nadzieja wpisują się we wspaniałą setną rocznicę odzyskania Niepodległości. Przez 123 lata Polacy, łamiąc się opłatkiem, życzyli sobie wolnej Ojczyzny. Dzisiaj możemy cieszyć się nią i powtarzać słowa kolędy: Podnieś rękę Boże Dziecię // Błogosław Ojczyznę miłą!

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]