Konkurs Pieśni Patriotycznej

Lis 15, 2015 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy Szkolnym Konkursem Pieśni Patriotycznych, którego finał odbył się 9 listopada. Rywalizacja została podzielona na dwie kategorię: utwory wykonywane zespołowo (przez poszczególne klasy) oraz pieśni przygotowane przez solistów lub duety. W skład jury weszli: dyrektorzy szkoły i internatu, nauczyciele oraz Pani Halina Lipiecka reprezentująca Zarząd Oddziału Warszawskiego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców.

Uczestnicy przygotowywali się praktycznie od początku roku szkolnego, co wpłynęło na wysoki poziom konkursu. Dla uczniów i wszystkich, którzy przysłuchiwali się pieśniom było to głębokie przeżycie, duch patriotyzmu dawał się odczuć w najdrobniejszych szczegółach. Oprócz bardzo dobrego śpiewu, mogliśmy podziwiać też przemyślaną scenografię oraz elementy tańca i dramy. Zwycięska klasa II B, która przygotowała Epitafium dla majora Ognia odtworzyła scenerię podhalańskich walk partyzanckich, a Ilona Gaiur odegrała alegoryczną postać Polski, którą przy życiu podtrzymują do końca jej wierni Żołnierze Wyklęci. Pierwsze miejsce w drugiej kategorii przypadło duetowi Alinie Belskiej (śpiew) i Marcie Demczynie (gitara) oraz Oksanie Kucewicz. Dziewczyny wykonały pieśń Ojczyzno ma, a Oksana zaśpiewała Hej, hej ułani. Po ogłoszeniu wyników na prezentację swoich umiejętności wokalnych dała się namówić również Pani Renata Sobczak (członkini jury, profesjonalnie zajmująca się śpiewem), a przerwy pomiędzy poszczególnymi etapami wzbogacał Pan Grzegorz Dziugieł (jeden z organizatorów konkursu), zachęcając wszystkich do wspólnego śpiewania.

Konkurs Pieśni Patriotycznych był nie tylko świetną lekcją śpiewu i historii, dostarczającą wszystkim obecnym wiele wzruszeń, ale przede wszystkim hołdem złożonym tym, którzy oddali swoje życie, byśmy dzisiaj mogli żyć w wolnej Polsce.

 

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]