Sukces w II Europejskiej Olimpiadzie Języka Rosyjskiego

Maj 24, 2016 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności

II Europejska Olimpiada Języka Rosyjskiego miała miejsce w Rzymie w dniach od 4 do 6 marca 2016 roku. Uczestniczyły w niej 2 uczennice klasy drugiej – Marina Klimowicz i Eliza Basowa jako jedyne przedstawicielki naszego kraju. Organizatorem olimpiady był Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji oraz wiele podmiotów ze strony włoskiej. Uczestnikami byli przedstawiciele 17 krajów – Anglii, Białorusi, Bułgarii, Czech, Estonii, Finlandii, Grecji, Gruzji, Kazachstanu, Niemiec, Macedonii, Polski, Portugalii, Rosji, Szwajcarii, Ukrainy i Włoch w wieku do 19 lat. Uczniowie mieli możliwość wystąpienia w wybranych kategoriach, a mianowicie wiedzy historycznej, recytacji utworów literackich oraz wypracowania na podany temat. W grupie laureatów znalazła się Marina Klimowicz, która zajęła III miejsce. Ponadto wszyscy mieli możliwość uczestniczenia w wycieczkach fakultatywnych po wiecznym mieście, podczas których przewodnicy w niezwykle ciekawy sposób starali się przedstawić historię Rzymu. Oprócz nadmienionego sukcesu pozostało mnóstwo wspomnień oraz zdjęć.

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]