Chwila ciszy uroczystej

Gru 19, 2013 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności, Bez kategorii

Jak co roku w ostatnim tygodniu przed świętami spotkaliśmy się przy wigilijnym stole. Uczniowie i nauczyciele zapraszają na wigilię wszystkich przyjaciół szkoły, by dzieląc się opłatkiem, wyrazić wdzięczność za pomoc w funkcjonowaniu naszego polonijnego liceum. Tradycyjnie nie zabrakło poezji i kolęd śpiewanych w kilku językach. Program poetycki pt. „Chwila ciszy uroczystej” podkreślał, że Boże Narodzenie to święto przede wszystkim człowieka. Jak mówił Jan Paweł II w orędziu z roku 1978:

„Człowiek, przedmiot rachunku, rozważany w kategorii ilości, jeden wśród miliardów. I równocześnie jeden, jedyny, niepowtarzalny. Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym.”

Słowa Jana Pawła II szczególne znaczenie zyskują w naszej wielokulturowej społeczności. Zespół wokalny wykonał kilka utworów w wielogłosowej aranżacji, ujawniając też całą gamę nowych talentów z klas pierwszych. Do wspomnień dodajemy jeszcze poetyckie życzenia, jakie wszystkim zaproszonym złożyli w imieniu uczniów Innesa i Robert:

Pomódlmy się w Noc Betlejemską,
w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
by wszystko się nam rozplątało,
węzły, konflikty, powikłania.
Oby się wszystkie trudne sprawy
porozkręcały jak supełki,
własne ambicje i urazy
zaczęły śmieszyć jak kukiełki.
Oby w nas paskudne jędze
pozamieniały się w owieczki,
a w oczach mądre łzy stanęły
jak na choince barwnej świeczki.
Niech anioł podrze każdy dramat
aż do rozdziału ostatniego,
i niech nastraszy każdy smutek,
tak jak goryla niemądrego.
Aby wątpiący się rozpłakał
na cud czekając w swej kolejce,
a Matka Boska – cichych, ufnych –
na zawsze wzięła w swoje ręce.

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]