Święto Patrona Szkoły

Wrz 26, 2016 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności

Święto Patrona to bardzo ważne wydarzenie dla całej szkoły. Uczniowie klas pierwszych złożyli dzisiaj ślubowanie, przyjmując z rąk Pani Dyrektor liceum i Pana Dyrektora internatu elementy oficjalnego stroju szkolnego: krawatki i krawaty. Później opowiedzieli o życiu Stanisława Kostki i jego trudnej drodze do świętości, a na zakończenie zaprezentowali program poetycko-muzyczny z elementami tańca pt. „Moja mała Ojczyzna”. Dla pierwszoklasistów recytacja poezji patriotycznej to duże wyzwanie, zwłaszcza, że część z nich uczy się języka polskiego dopiero trzeci tydzień. Trud włożony w przygotowanie programu artystycznego jest zawsze szczodrze nagradzany przez brawa kolegów i koleżanek oraz przybyłych gości. Z okazji Dnia Patrona wystąpił też chór i zespół wokalny.

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]