Wybuchowo na Wydziale Chemicznym PW

Maj 23, 2016 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności
Uczniowie zainteresowani naukami przyrodniczymi w dniu 16 maja br. gościli na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej. Głównym, choć nie jedynym, celem wyprawy było zobaczenie pokazu efektownych doświadczeń chemicznych. Uczniowie z zaciekawieniem obserwowali reakcje utleniania-redukcji, którym towarzyszył efekty świetlne i dźwiękowe. Mięli także możliwość zaobserwowania reakcji oscylacyjnej, w czasie której wielokrotnie następowała zmiana barwy mieszaniny reakcyjnej. Przy okazji wizyty na Wydziale Chemicznym pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak przebiegają studia na tym wydziale oraz jakie są zasady rekrutacji. Zdjęcia dowodzą, że zajęcia poprowadzone przez Koło Naukowe Studentów “Flogiston” były bardzo ciekawe.

 

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]