Rekolekcje adwentowe uczniów liceum

Lis 30, 2011 Wpis dodany przez:     Kategoria: Archiwum, No_on_front_page

W dniach 28 i 29 listopada młodzież naszego liceum, wraz z licealistami ze szkół KSW w Libiążu i Lublińcu, wzięła udział w dwudniowych rekolekcjach w Częstochowie. Nauki rekolekcyjne na temat sakramentu pokuty i pojednania prowadził ksiądz Janusz Czenczek.

W poniedziałek po pierwszej nauce księdza, udaliśmy się na Jasną Górę. Mieliśmy tam możliwość krótkiej indywidualnej modlitwy. Po powrocie uczestniczyliśmy w drugiej konferencji i Mszy Św., a wieczorem spotkaliśmy się wszyscy na wieczorku zapoznawczym, przygotowanym przez uczennice szkoły w Libiążu. Po nim, w dobrych humorach, udaliśmy się na kolację, a następnie wyruszyliśmy na Apel Jasnogórski, na początku którego nastąpiło odsłonięcie Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Kiedy wróciliśmy, ksiądz zaproponował nam obejrzenie spektaklu opowiadającego o objawieniach Cataliny Rivas.

Drugiego dnia ks. Czenczek znowu przygotował dla nas nauki, po których odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu, poruszająca serca wielu uczniów i nauczycieli. Około godziny 15.00 obejrzeliśmy Drogę Krzyżową autorstwa słynnego malarza Jana Dudy-Gracza. Zwieńczeniem naszych rekolekcji była Msza Św. przed Najświętszym Obrazem w intencji szkół KSW. Z Częstochowy wyjechaliśmy późnym wieczorem i na noc dotarliśmy do Warszawy.

Młodzież naszego liceum była pod ogromnym wrażeniem księdza Janusza. Niemal wszyscy zgodnie stwierdzili, że ksiądz wyjaśnił wszystkie zagadnienia bardzo dobrze i zrozumiale. Licealiści odczuwają wielką potrzebę tego typu wyjazdów, dlatego mają nadzieję, że takie rekolekcje będą organizowane częściej.

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]