„Ale to już było i nie wróci więcej…”

Lip 11, 2012 Wpis dodany przez:     Kategoria: Archiwum, No_on_front_page

Rok szkolny 2011/2012 dobiegł końca. To dobry moment na posumowania, przemyślenia i wyciąganie wniosków. Jaki był ten rok dla uczniów? Co zmienił w ich życiu? Jak będą wspominać minione miesiące? Swoimi refleksjami – na kilka dni przed końcem roku szkolnego – podzielili się z nami uczniowie klasy 1B.

J A N A:

Zbliża się 29 czerwca i wkrótce będą przedstawiane owoce naszej pracy – świadectwa. Za tymi świadectwami kryje się jednak cały rok ciężkiej pracy, porażek, zwycięstw… Zebraliśmy cały bagaż wiedzy i wrażeń. Tutaj poznaliśmy nowych przyjaciół. Ten rok był również pełen kartkówek, sprawdzianów, odpowiedzi przy tablicy i samodzielnych prac, ale mimo to był to jeszcze jeden wspaniały rok naszego życia.

S A S Z A:

Mieszkając przez jeden rok w Warszawie nauczyłem się być samodzielności i odpowiedzialności. Nauczyłem się rozpisywać swój plan dnia tak, żeby wystarczyło mi czasu na odpoczynek i na odrabianie pracy domowej. W tym roku poznałem dużo kolegów i koleżanek z innych wschodnich krajów, a także z Polski. Jestem bardzo zadowolony z mojego pobytu w tej szkole. Poznałem kulturę kraju przodków i bardzo mi się tutaj podoba.

J U L I A:

Przyjechałam tu, aby zdobyć wiedzę i jestem zadowolona z rezultatów. W ciągu tego roku szkolnego udało mi się znacznie podwyższyć poziom znajomości języka polskiego. W tej szkole wszystkie przedmioty są prowadzone na wysokim poziomie. Poznałam także wielu przyjaciół, którzy w ciągu roku wspierali mnie i pomagali rozwiązywać problemy.

Szkoła kładzie nacisk na wartości moralne, co bardzo sobie cenię. Nie żałuję, że spędziłam ten rok w tej szkole, z dala od domu. Zamierzam kontynuować edukację w przyszłym roku. Jestem wdzięczna wszystkim organizatorom i sponsorom tej szkoły, bo dzięki tym ludziom przede mną otworzyły się drzwi przyszłości.

M A R Y S I A:

Ten rok nauki w szkole był długi i ciężki, ale wiele się w nim wydarzyło: poznałam język polski, nowych ludzi i nauczyłam się samodzielnie żyć i podejmować decyzje. Myślę, że to wszystko jest dla mnie wciąż nowe, ale bardzo interesujące i ciekawe. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy pojawili się w moim życiu.

A N D R Z E J:

Przyjechałem z dalekiej i słonecznej Mołdawii do Polski, do Warszawy, aby się uczyć w liceum. W ciągu tego roku zrobiłem wielki postęp w nauce, a szczególnie pogłębiła się moja znajomość języka polskiego. W szkole panuje dobra i przyjemna atmosfera. Wszyscy jesteśmy kolegami i pomagamy sobie nawzajem. Nauczyciele i wychowawcy mają dobry wpływ na nasze kształcenie i wychowanie, dlatego bardzo im dziękuję.

I R E N A:

Rok nauki w tej szkole całkowicie zmienił moje poglądy i myśli. W tym roku poznałam wiele nowych rzeczy. Stałam się bardziej samodzielna, nauczyłam się, że nigdy nie należy się poddawać i zawsze trzeba dążyć do osiągania postawionych sobie celów.

Mogę się przyznać, że na początku nie było łatwo, coraz bardziej tęskniłam za rodzicami, znajomymi i domem, ale dzięki przyjaciołom, których tutaj poznałam i którzy podtrzymywali mnie na duchu w chwilach zwątpienia przetrwałam cały rok.

Czas, który tu spędziłam naprawdę nie był zmarnowany. Jestem zadowolona ze sposobu edukacji i osiąganych przeze mnie wyników. W przyszłym roku szkolnym bardzo chcę kontynuować naukę w tej szkole.

A G N I E S Z K A:

Gdy przyszłam do szkoły we wrześniu, nikogo nie znałam, a minęło 10 miesięcy i wszystko się zmieniło. Nauczyłam się wiele nowego z różnych przedmiotów. Pamiętam pierwszą jedynkę z matematyki, po której bardzo płakałam, ale dzięki dobrej Pani udało mi się wszystko zrozumieć. Pan od historii świetnie nas uczył, powtarzał kilka razy i robił wszystko, abyśmy zrozumieli. Trudnych nazw z biologii i geografii nie sposób było na początku zapamiętać, ale poradziłam sobie i z tym dzięki nauczycielom. W tym roku znacznie poszerzyłam i uzupełniłam wiedzę, a także poprawiłam kondycję fizyczną dzięki zajęciom z wychowania fizycznego. Poznałam także dużo koleżanek i kolegów, z którymi się zaprzyjaźniłam. Jestem bardzo zadowolona z tego roku w liceum.

D I M A:

Rok nauki w tej szkole mijał mi bardzo powoli. Na początku było ciężko i często chciałem wrócić do domu. Z czasem pojawili się nowi przyjaciele, codzienność zaczęła wyglądać lepiej, a moja wiedza się powiększyła. Ta szkoła jest zupełnie normalną szkołą, ale to, co dzieje się poza nauką w klasach jest naprawdę wspaniałe. Pomiędzy nami wszystkimi, mimo że pochodzimy z różnych krajów, panuje radosna i koleżeńska atmosfera. Każdy jest bardzo dobrze traktowany przez nauczycieli, wychowawców i innych uczniów.

A N I A

Rok nauki w tej szkole okazał się dla mnie bardzo pożyteczny. Poznałam dużo nowych przyjaciół, nauczyłam się mieszkać daleko od domu i samej rozwiązywać swoje problemy. W tęsknocie za rodziną bardzo pomagali mi przyjaciele. Uważam, że w ciągu tego roku stałam się bardziej dojrzała, poszerzyłam swoją wiedzę i zrobiłam duże postępy w języku polskim. Czas minął tak szybko, że nawet smutno jest mi zostawić wszystkich na całe dwa miesiące.

K R Y S I A

Dla mnie rok nauki w liceum okazał się bardzo fajny. Chociaż przeminął bardzo szybko, to przyniósł ze sobą bardzo wiele.

Na początku było bardzo ciężko przyzwyczaić się do wszystkiego: do języka, którym rozmawiamy, do nowych nauczycieli… Chociaż bardzo tęskniłam za domem, to właśnie nowi przyjaciele, znajomi, nauczyciele sprawili, że przebywanie tutaj było niezapomniane.

Bardzo się cieszę, że miała okazję uczyć się w tej szkole. Mam także nadzieję, że w przyszłym roku spotkam tych wszystkich, których w tym roku poznałam.

Marlena Młynarczyk

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]