Pierwsza Dama odwiedza internat

paź 22, 2015 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności

20 października 2015 r. internat szkolny wyglądał jak tuż przed świętami, przeprowadzono generalne porządki, poprawiono dekoracje, stworzono wyjątkową atmosferę. Powód był bardzo szczególny, mieszkańcy gościli w swoich progach Panią Prezydentową Agatę Dudę.

Podczas spotkania w sali integracyjnej dyrekcja, wychowawcy i uczniowie przyjęli  Pierwszą Damę małym poczęstunkiem, po którym rozpoczęła się ciepła, spontaniczna rozmowa. Przedstawiciele poszczególnych krajów opowiedzieli o swoim przyjazdach do Polski, tradycjach, jakie kultywowane były w ich rodzinach i marzeniach związanych z pobytem w kraju przodków. Pani Prezydentowa opowiedziała uczniom o zmianach, jakie zaszły w jej życiu po objęciu przez jej męża funkcji prezydenta, o tym, że wszędzie muszą jej teraz towarzyszyć ochroniarze. Pierwsza Dama po raz  kolejny wspomniała o swojej życiowej pasji – nauczaniu młodzieży, zdradziła też, że bardzo lubi podróżować i czytać.

W rozmowie z naszym wyjątkowym Gościem, zauważyliśmy nie tylko profesjonalizm wieloletniego pedagoga, ale również radość płynącą ze spotkań z młodzieżą. Mieliśmy obawy, że niektóre pytania, które chcielibyśmy zadać mogą okazać się zbyt osobiste. Nasze obawy rozwiała Pani Prezydentowa, prezentując nam prostą zasadę: „nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi”. Spotkanie z Pierwszą Damą pozostanie na zawsze w naszej pamięci, z tym wspaniałym wrażeniem, że odwiedził nas ktoś bardzo ważny, dostojny, a jednocześnie tak bliski, szczególnie młodym ludziom.

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]