Wybitne postacie w historii Polski

Cze 19, 2015 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności, Bez kategorii

Przekazywanie wiedzy historycznej na temat losów Polski to priorytet edukacyjny naszego polonijnego liceum. Co roku organizowany jest konkurs Wybitne postacie w historii Polski. Uczestnicy wybierają sobie jednego z bohaterów i przygotowują pracę pisemną lub prezentację multimedialną na jego temat. Etap finałowy obejmuje dodatkowo szczegółową wiedzę historyczną. Konkurs cieszy się dużą popularnością, bierze w nim udział ok. 90 procent wszystkich uczniów.

W tegorocznej edycji konkursu zwyciężył Mirosław Żyliński, który przygotował prezentację na temat swoich dziadków walczących w II wojnie światowej. Anastazja Topolska (II miejsce) napisała pracę na temat marszałka Józefa Piłsudskiego, Anton Medwed (III miejsce) przedstawił postać rotmistrza Witolda Pileckiego, któremu składa nieustanny hołd nosząc koszulki z jego wizerunkiem.

Konkurs Wybitne postacie w historii Polski stwarza uczniom szansę poznania losów najwybitniejszych Polaków, przeanalizowania trudności, z jakimi borykali się, realizując swoje życiowe misje. Uczniowie w wielu przypadkach akcentują też istotny wkład polskich bohaterów w losy Europy i świata. Konkurs historyczno-literacki oprócz wymiaru edukacyjnego ma też szczególnie ważny wymiar wychowawczy. Uczy patriotyzmu wyrażanego pamięcią o bohaterach ojczyzny, podsuwa gotowe i nieprzemijające wzorce postaw. Dla uczniów naszego polonijnego liceum poszukujących życiowych dróg w kraju swoich przodków to ważny drogowskaz wprowadzający ich na właściwe tory poszukiwań.

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]