Odpowiednie dać rzeczy słowo, czyli jak odnaleźć się we współczesnych mediach

Paź 4, 2018 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności

Młodzież z koła dziennikarskiego 24 września uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”, które odbyło się w ołtarzewskim seminarium duchownym. Zajęcia prowadzili wykładowcy i dziennikarze z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Uczniowie aktywnie brali udział w teoretyczno-praktycznych wykładach dotyczących języka obrazu i podstaw przekazu telewizyjnego, słowa w druku i podstaw dziennikarstwa prasowego oraz świata dźwięku. Zapoznali się także z mediami „od kuchni”, poznając magię makijażu scenicznego, wozu satelitarnego, green screenu oraz montażu.

Prowadzący szczególnie uwrażliwili młodzież na świadomą postawę uczestnictwa w świecie mediów i korzystania z nich. Zachęcali do krytycznego praz odpowiedzialnego przekazywania informacji, by odpowiednie dawać rzeczy słowo, by nie ulegać perswazji oraz manipulacji, jakie rządzą współczesnymi mediami. Uczniowie ocenili treść i prowadzenie warsztatów bardzo wysoko. Oby te wartości towarzyszyły naszym szkolnym dziennikarzom nie tylko w pracy redaktorsko-reporterskiej, ale i w życiu.

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]