XIX Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich

Paź 4, 2018 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności

Maturzyści, 25 września, uczestniczyli o ogólnopolskim forum dla młodzieży, które odbywa się od 18 lat na Jasnej Górze. Tegorocznemu spotkaniu przyświecało przesłanie św. Jana Pawła II – Zaufajcie Kościołowi: mimo swych niedoskonałości, przekazuje on orędzie Chrystusa i Jego sakramenty w sposób pewny. W tym duchu przygotowane były wykłady i prelekcje prowadzących. Spotkanie uświetnił zespół młodzieży salezjańskiej z Oświęcimia, który w swoim repertuarze przygotował również pieśni patriotyczne z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości.

Głównym prelegentem był znany i ceniony przez młodzież rekolekcjonista, ks. Wojciech Węgrzyniak. Wyjaśnił on, czym jest Kościół i komu jest potrzebny. Podkreślał, że tylko wtedy będziemy naprawdę wolni, kiedy staniemy się niewolnikami Jezusa. Tylko wtedy będziemy wygrani, kiedy będziemy w pełni i z radością czerpali z darów Kościoła. Ksiądz Wojciech mocno zaznaczył, że nie wolno mylić Kościoła z biskupami czy księżmi. Kościół to każdy z nas, nawet ten najsłabszy i najgorszy w ludzkich oczach.

Gościem specjalnym tegorocznego zjazdu na Jasnej Górze był dziennikarz TVP – red. Rafał Patyra, który dał mocne świadectwo ze swojego życia, z tego, kiedy upadł, i kiedy Bóg dał mu siłę powstać i budować jeszcze trwalszą więź z rodziną i Jezusem. Patyra przestrzegał przed pozornymi wartościami, które oferuje współczesny świat, które m.in. pokazywane są w mediach. Zwrócił uwagę, że obecnie bardzo łatwo zatracić wartości chrześcijańskie, kiedy ze środków masowego przekazu płyną treści, żeby żyć szybko, łatwo i przyjemnie. Bez wyrzeczeń i w kłamstwie, a co za tym idzie – z dala od Boga. Jedynym ratunkiem, by nie dać się wciągnąć w taki świat jest głęboka relacja z Maryją i Bogiem. Gościem spotkania był także ks. Jakub Bartczak – raper w sutannie, który ewangelizuje właśnie poprzez rap. Kulminacyjnym punktem spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Msza Święta, podczas której zawierzono Matce Bożej młodzież oraz społeczności szkół katolickich.

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]