Wielkie święto Niepodległej Polski

Gru 10, 2019 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności

Wielkie święto Niepodległej Polski w Kolegium św. Stanisława Kostki. Dzisiaj w szkole wyrażaliśmy na wiele sposobów naszą radość z wolnej Ojczyzny oraz pamięć o tych, którzy cenili ją ponad życie. Pani Dyrektor w słowach skierowanych do uczniów zwróciła uwagę na trudną historię naszego kraju i piękno jego kultury opartej na mocnej wierze w Boga. Śpiewaliśmy wspólnie pieśni patriotyczne, oglądaliśmy (przygotowane wcześniej przez zespoły klasowe) prezentacje, filmy i krótkie reportaże o tematyce historycznej. Nasi najmłodsi koledzy ze szkoły podstawowej zatańczyli wspaniałego Krakowiaka. Był też smaczny i wymownie udekorowany tort. We wspomnianej już wypowiedzi Pani Dyrektor pojawiła się zachęta do poszukiwania tej cząstki Polski, która jest najbliższa nam i pielęgnowania jej. Ona będzie wzrastać wraz z nami w czasach wolności, podobnie jak kiedyś przetrwała w sercach Polaków w dalekim Kazachstanie czy północnej Rosji.

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]