Lekcja z Pierwszą Damą

wrz. 25, 2015 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności

Lekcje w naszej szkole rozpoczęły się trzy dni temu, a już spotkały nas nadzwyczajne wyróżnienie i honor. Zajęcia dla szczególnie zainteresowanych językiem niemieckim poprowadziła Pani Prezydentowa Agata Duda.

Spotkanie z Pierwszą Damą było wielką niespodzianką zarówno dla nauczycieli jak i młodzieży. Pani Dyrektor po powitaniu naszego Gościa przedstawiła wszystkich nauczycieli i uczniów według krajów, z których przyjechali. Z mediów mogliśmy się już wcześniej dowiedzieć, że Pani Prezydentowa jest bardzo lubiana przez swoich uczniów ze szkoły w Krakowie, dlatego tym bardziej zależało nam, by czuła się dobrze również w naszym liceum. Mimo małego stresu, który jest oczywisty w takich sytuacjach, uczniowie uczący się języka niemieckiego, szybko odczuli pasję, z jaką Pierwsza Dama prowadzi zajęcia. Czterdziestopięciominutowa lekcja na stałe wpisze się w ich pamięć jako wyjątkowy zaszczyt i doświadczenie spotkania z osobą, która mimo sprawowania najwyższych funkcji w państwie, nie zapomina o pracy, którą bardzo kocha.

Poniżej zamieszczamy tekst powitania Pani Prezydentowej przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego:

W imieniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego Niepublicznego Kolegium św. Stanisława Kostki chcemy wyrazić ogromną radość. Czujemy się niezmiernie zaszczyceni. Doświadczamy niespotykanego wyróżnienia, mogąc witać Panią w naszej szkole.

Do tej pory na lekcjach języka polskiego, historii, geografii i innych przedmiotów poznawaliśmy kulturę kraju naszych przodków, dzisiaj stajemy się żywą częścią historii Polski, dotyka nas ona bezpośrednio. Wiemy, że Pan Prezydent Andrzej Duda pamięta o Polakach na Wschodzie, a dla nas to wielki honor, że właśnie my spotykamy się z Pierwszą Damą.

Mamy nadzieję, że po ukończeniu tej szkoły i studiów będziemy dobrymi obywatelami Polski i będziemy tworzyć jej historię, spełniając tym samym nadzieje naszych Dziadków i Pradziadków. Jesteśmy wdzięczni, że możemy uczyć się w Polsce. Na pewno dołożymy wszelkich starań. Dziękujemy za zainteresowanie nami i naszym polonijnym liceum. Wiemy też, że Pani uczniowie tęsknią za Panią i Panią kochają. Mamy nadzieję, że także z nami będzie się Pani dobrze czuła.

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]