Jubileuszowy program artystyczny przygotowany przez uczniów

Paź 27, 2022 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności
Z okazji jubileuszu 30-lecia szkoły uczniowie przygotowali program poetycko-muzyczny pt. “Szkoła romantycznych powrotów do Polski”. Mogliśmy usłyszeć interpretacje wierszy, pieśni patriotyczne wykonane przez zespół wokalny z akompaniamentem dyrygenta Polskiej Opery Królewskiej, Pana Karola Szwecha. Były też świadectwa związane z wielopokoleniowym pielęgnowaniem polskości poza granicami ojczyzny. Uczniowie wystąpili w strojach narodowych charakterystycznych dla krajów, z których przyjechali. Wszyscy zasiedli przy polskim stole z białym obrusem i innymi ważnymi dla naszej kultury symbolami.
Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu charakteryzacji uczniów, niektóre stroje specjalnie na występ zostały sprowadzone z zagranicy.
 
Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – edycja 2022 Wolność po polsku.
 
Poniżej zamieszczamy link do nagrania wykonanej przez artystów “Pieśni kroniki”.🎥
Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania nagrania z wykonania utworu “Pieśń kronika” Ernesta Brylla: https://www.youtube.com/watch?v=Mn0mgY-WH7E

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]