Wyspiański we Dworze Brzozówka

Mar 12, 2013 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności, Archiwum, Bez kategorii, Galeria, Wydarzenia szkolne

Państwo Antoni i Ewa Belina – Brzozowscy zaprosili grupę naszych uczniów na Wieczór Jubileuszowy Teatru Akademickiego UW pt. Chcę żeby w letni dzień… Scenariusz przedstawienia powstał z fragmentów dramatu Wyzwolenie Stanisława Wyspiańskiego. Gospodarzom Dworu Brzozówka i wszystkim artystom składamy serdeczne podziękowania za niezapomniane przeżycia.

Wieczór spędzony w domu Państwa Brzozowskich okazał się bardzo miłym. Cały dom i zachowanie gospodarzy świadczyły o ich gościnności, obcowaniu ze sztuką i zaangażowaniu w rozwój kultury. Państwo zaprosili trupę Teatru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego. Przedstawiona przez nią sztuka „Wyzwolenie” S. Wyspiańskiego w reżyserii pana Ryszarda Adamskiego bardzo spodobała się gościom. Utalentowani aktorzy przenieśli widzów do świata ukazanego w dramacie, doskonale przekazując uczucia bohaterów. Poczęstunek zorganizowany po przedstawieniu stał się okazją do lepszego zapoznania się gości oraz do podzieleni się opiniami na temat sztuki. Wszyscy opuścili dom będąc pod bardzo pozytywnym wrażeniem.

 Wiktoria Wintoniak

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]