Koło astronomiczne na dniu otwartym Uniwersytetu Warszawskiego

Maj 18, 2018 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności

W sobotę 14 kwietnia 2018 roku grupa uczniów z koła astronomiczno-fizycznego wzięła udział w  Dniu Otwartym Kampusu Ochota Uniwersytetu Warszawskiego. Kampus Ochota to obszar na którym znajdują się wydziały ścisłe Uniwersytetu Warszawskiego.

Najpierw odwiedziliśmy budynek Wydziału Fizyki gdzie dziekani zaprezentowali kierunki, które można studiować na wydziałach: Fizyki, Chemii, Biologii, Geologii oraz Matematyki i Informatyki. Dowiedzieliśmy się, że absolwenci wydziałów: Matematyki i Informatyki, oraz Fizyki nie mają problemów ze znalezieniem dobrze płatnej pracy i że jest to jeden z powodów, dla których  warto studiować na tych  kierunkach.

Następnie wzięliśmy udział w zajęciach popularnonaukowych: obserwowaliśmy wykonywanie doświadczeń  z ciekłym azotem, braliśmy udział w  konkursach.Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Środowiskowego Laboratorium Ciężkich Jonów Uniwersytetu Warszawskiego. Zwiedzanie laboratorium poprzedzone było pokazem filmu animowanego “Tajemniczy Świat Jąder Atomowych”. Dowiedzieliśmy się jak  odkryto istnienie jądra atomowego i jak bada się jego strukturę. Następnie zobaczyliśmy  „serce” laboratorium – czyli cyklotron, oraz usłyszeliśmy o tym jak on działa.

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]