Hania Borysewicz zwyciężczynią olimpiady języka rosyjskiego

Kwi 5, 2012 Wpis dodany przez:     Kategoria: Archiwum, No_on_front_page

W sobotę 31 marca 2012 r., o godzinie 10.00, w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury przy ul. Belwederskiej 25 odbyła się ogólnopolska olimpiada języka rosyjskiego. Wzięło w niej udział aż dwanaścioro licealistów z naszej szkoły. Nad przygotowaniami do tego konkursu od kilku miesięcy czuwała Pani Helena Makarewicz, ucząca języka rosyjskiego.

Olimpiada składała się z 3 etapów. W pierwszym została sprawdzona znajomość gramatyki języka rosyjskiego, w drugim wiedza historyczna, oscylująca wokół roku 1812, a w trzecim uczestnicy recytowali wybrane wiersze z literatury rosyjskiej, których nauczyli się wcześniej na pamięć. Całodniowe zmagania i stres związany z olimpiadą zrekompensowały wyniki konkursu. Okazało się bowiem, że zwyciężczynią została Hania Borysewicz z klasy 2B, a wśród laureatów znalazły się także dwie uczennice z klasy maturalnej: Jana Gwiazdowska, która zajęła miejsce 2. i Helena Gałgan, do której należy miejsce 4. Warto też podkreślić, że wielu uczniów klas pierwszych zajęło bardzo wysokie pozycje (np. Daria Szymańska z klasy 1A w ogólnej klasyfikacji była 5.). Nagrodą dla naszych olimpijek jest dwutygodniowa wakacyjna wycieczka do Petersburga. Szczęśliwe dziewczyny już nie mogą doczekać się wyjazdu. Wszyscy uczestnicy otrzymali przepięknie wydane książki, opisujące wybrane miasta Rosji i historię tego kraju.

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszej systematycznej pracy, gdyż kolejna olimpiada już za rok.

Marlena Młynarczyk

 

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]