Wycieczka do Stacji Badawczej w Ostrowiku

Lip 1, 2016 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności

W czwartek 16 czerwca 2016 r. późnym popołudniem uczniowie z klasy 2 a i uczestnicy koła astronomicznego wzięli udział w wycieczce do prawdziwego obserwatorium astronomicznego, które znajduje się w Ostrowiku5_teleskop, około 30 km od Warszawy i należy do Uniwersytetu Warszawskiego.

Dzięki temu wyjazdowi mogliśmy dowiedzieć się, jak wyglądają obserwacje astronomiczne wykonywane przy użyciu profesjonalnego teleskopu. W planach były obserwacje księżyca i planet, niestety przeszkodziły chmury i obserwowaliśmy tylko kolorowy zachód słońca. Za to oprowadzający nas po stacji badawczej astronomowie opowiadali bardzo ciekawie o historii obserwatorium, o budowie teleskopu i o tym, jak i co się nim obserwuje.

Ciepły czerwcowy wieczór, zbliżające się wakacje, szczególna atmosfera obserwatorium pozwoliły nam przeżyć niezapomniane chwile. Wycieczka była możliwa dzięki uprzejmości Dyrekcji Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego  i  wsparciu finansowemu Fundacji Astronomii Polskiej. Serdecznie dziękujemy!

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]