Twórczość religijna uczniów Liceum

Gru 2, 2011 Wpis dodany przez:     Kategoria: Archiwum, No_on_front_page, Publikacje

O tym, że uczą się w katolickiej szkole, nie zdecydował przypadek, a świadomy wybór. Nasi wychowankowie dobrze wiedzą, że życie zgodne z wartościami chrześcijańskimi i nauczaniem Jana Pawła II to najpewniejsza droga do szczęścia ziemskiego i wiecznego. Liceum Ogólnokształcące dba nie tylko o to, aby uczniowie przygotowali się do jak najlepszego zdania egzaminu maturalnego, lecz także o to, aby rozwijali się duchowo. Organizowane są dni skupienia, wspólne Msze Św. i rekolekcje. Codziennie w południe na korytarzu szkoły młodzież i nauczyciele odmawiają modlitwę Anioł Pański, o 21.00 – w łączności duchowej z Jasną Górą – Apel Jasnogórski, a w piątki o 15.00, w pobliskim kościele św. Anny, Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

To jednak nie wszystko. Niektórzy licealiści, do wyrażania swoich uczuć religijnych, znaleźli jeszcze jeden sposób – poezję własnego autorstwa. Troje z nich zgodziło się na umieszczenie swoich wyznań na naszej stronie internetowej. Ich twórczość jest najlepszym dowodem na to, że życie ideałami chrześcijańskimi jest możliwe i to nie tylko dla księży czy zakonników, ale także dla nastolatków.

 

 

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]