Szkolne koła zainteresowań

Lis 15, 2012 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności, Archiwum, Bez kategorii, Dla rodziców, Dla uczniów

Szkolne koła zainteresowań:

Szkolna Sekcja Polskiego Systemu Walki Wręcz Haller – uczniowie uczestniczą w regularnych treningach i „Kadrówkach”.  Dzięki spotkaniom z przedstawicielami PSWW Haller młodzież może nie tylko zgłębiać tajniki walki wręcz, ale również pielęgnować takie wartości jak dyscyplina, odwaga, opanowanie. Instruktorzy cieszą się wielkim uznaniem uczniów, którzy podziwiają ich za umiejętności fizyczne, profesjonalizm, zaangażowanie i pasję, z jakimi prowadzą zajęcia. Treningi i „Kadrówki” to praktyczna szkoła patriotyzmu, historii i tradycji polskiej. Opiekunem sekcji jest dyrektor internatu Aleksiej Katkow.

Szkolny Klub Jeździecki to nie tylko nauka jazdy konnej oraz umiejętności zachowania się i opieki nad końmi. To także żywe lekcje z historii polskiej kawalerii, historii Polski i zarazem lekcje patriotyzmu. Odpowiedzialności, zamiłowania do jazdy konnej, szacunku dla polskiej tradycji i kultury członkowie klubu mogą się już uczyć od samego Patrona Klubu – rotmistrza „Leliwy”. Zajęcia z uczniami prowadzi instruktorka jazdy konnej, trenerka koni i opiekunka Szkolnego Klubu Jeździeckiego – pani Diana Lendzion.

Rysunek – zajęcia prowadzone przez pasjonatkę tej dziedziny, artystkę panią Małgorzatę Mityk. Uczniowie w miłej atmosferze uczą się bardzo poważnych elementów rysunku, które później znajdują zastosowanie podczas studiów na takich kierunkach jak architektura czy budownictwo.

Koło dziennikarskie – dla uczniów zainteresowanych poznaniem różnych form dziennikarstwa oraz sztuką efektywnej komunikacji i autoprezentacji. Uczestnicy koła tworzą zespół reporterów oraz zespół redakcyjny szkolnej gazetki. Koło prowadzą: red. Tomasz Łysiak i Anna Olesiak.

Zespół wokalny – uczniowie tworzący go reprezentują szkołę przy każdej ważniejszej uroczystości. Wśród nich mamy duże talenty, wciąż rozwijane pod czujnym okiem pani Iryny Chachulskiej.

Koło chemiczne – pozwala na rozszerzenie obszaru zainteresowań uczniom, których upodobania wiążą się z tą niełatwą dziedziną wiedzy. Zajęcia prowadzi siostra Regina.

 

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]