Rozwijać się ku Dobru

Sie 28, 2018 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności

Dużym wyzwaniem dla uczestników Projektu Wiatr w Żagle okazała się pomoc dla dzieci niewidomych z bardzo różnego rodzaju sprzężeniami, ale nasi młodzi wolontariusze dali radę nawet w tak trudnej sytuacji. Zaczęliśmy od pomocy fizycznej: uporządkowanie terenu, sprzątanie, prasowanie. Pomoc w ogrodzie w jesiennych porządkach dała dobry początek do nawiązania relacji. Spotkanie świąteczne dopomogło uwierzyć, że możemy dać coś tym dzieciom. Powoli uczyliśmy się być z podopiecznymi z domu dziecka, wyczuwać ich potrzeby, towarzyszyliśmy im w zabawie, wspólnym czytaniu, spacerach, posiłkach. Podziwialiśmy ich odwagę życia i umiejętności. Wspólnie przeżyty czas zapisał się głęboko w sercach i cieszy nas to, że dzieci znowu czekają na naszą obecność od kolejnego roku szkolnego. Dom Dziecka Niewidomego okazał się miejscem, w którym każdy życzliwy, pełen empatii człowiek znajdzie przestrzeń do pomagania.

Podsumowaniem działań wolontariatu był wspólny wyjazd na koniec roku szkolnego 2017 i 2018. Stowarzyszenie „Wiatr w Żagle” ufundowało w czerwcu 2017  wyjazd dla całej grupy na Mazury na żagle, podczas którego dzieci spędziły trzy dni na jachtach i pod okiem wykwalifikowanej kadry, szlifowały nabyte podczas zajęć teoretycznych, praktyczne umiejętności żeglarskie. W tym roku, w czerwcu po raz kolejny spędziliśmy cztery dni na Mazurach, na warsztatach żeglarskich.

Stowarzyszenie „Wiatr w Żagle” postanowiło nagrodzić również osobę, która wyróżniła się swoim zaangażowaniem, solidnością i odpowiedzialnością. I został do tej nagrody wytypowany nasz licealista (uczestnik projektu od początku jego powstania), któremu Stowarzyszenie ufundowało na tegoroczne wakacje dwutygodniowy obóz żeglarski. Serdecznie dziękujemy pani Edycie Kołodziejczyk za wspaniałe pomysły i ich realizację.

Na koniec tych krótkich informacji pragnę naszym wolontariuszom zadedykować słowa św. Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Bardzo Wam dziękujemy! Trzymajcie tak dalej i rozwijajcie się ku DOBRU!

Katarzyna Kucharska

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]