Erasmus+: Różne kultury jedna tożsamość

Sty 30, 2018 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności

W styczniu br. zrealizowaliśmy kolejny punkt projektu Erasmus+ Różne kultury – jedna tożsamość.  Przez tydzień gościliśmy uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionych szkół z Węgier i Litwy. Był to czas obfitujący w ciekawe spotkania, wykłady i warsztaty. Mogliśmy się wzajemnie poznać i podzielić naszymi doświadczeniami i talentami.

Rozpoczęliśmy od lekcji historii w Zamku Królewskim, po czym, dzięki uprzejmości Rektora Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki prof. dr Pawła Bromskiego, nasi goście przeżyli żywą lekcję historii – spotkanie z Panem Waldemarem Pernachem oraz prof. Jackiem Wilczurem.  W kolejnych dniach postanowiliśmy zobaczył perłę polskiego baroku, Pałac w Wilanowie. Testowaliśmy też lekcje matematyki i przedsiębiorczości przygotowane w ramach projektu i uczestniczyliśmy w spotkaniu z Panem Mariuszem Stachnikiem, Prezesem Mazowieckiego Klastra ICT. Młodzież dowiedziała się czym są klastry, inkubatory przedsiębiorczości i startupy i jak mogą im one pomóc w rozwinięciu własnej działalności. Wśród atrakcji nie zabrakło tych o tematyce sportowej, zwiedziliśmy stadion PGE Narodowy. Ważnym punktem naszej międzynarodowej wymiany były lekcje z wojennej historii Warszawy: spacer szlakiem akcji specjalnych Kedywu ( Miasto Feniks – spacery po Warszawie) i wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Podsumowaniem wiedzy zdobytej z przedsiębiorczości był Finał Festiwalu Przedsiębiorczości Dzięki uprzejmości Fundacji Banku Zachodniego WBK wzięliśmy udział w grze zespołowej Liderzy Europy.

Czas wypełniony ciekawymi wydarzeniami szybko mija. Pożegnań, łez i uścisków nie było końca, niestety trzecia i ostatnia wymiana młodzieży w ramach programu Erasmus+ Różne kultury – jedna tożsamość zakończyła się. Wszystkim osobom zaangażowanym w jego realizację serdecznie dziękujemy. Bez Was nie dalibyśmy rady!

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]