Pamięć i wdzięczność

Lis 10, 2012 Wpis dodany przez:     Kategoria: Archiwum, Internat, No_on_front_page

W Dzień Zaduszny 2.11.2012 r. młodzież wraz z wychowawcami odwiedziła Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Nasze myśli tego dnia były nie tylko z naszymi bliskim zmarłymi, ale także z poległymi i pomordowanymi w walkach o wolną Polskę. Zapalony znicz i modlitwa stały się znakiem naszej wdzięczności i pamięci o tych, którzy umarli za nasz kraj. Oddaliśmy hołd m.in. żołnierzom walczącym w Powstaniu Styczniowym, Sybirakom, żołnierzom I i II wojny światowej, Powstania Warszawskiego, a także zmarłym przed dwoma laty w katastrofie samolotu lecącego do Smoleńska. Był to dla wszystkich czas zadumy i refleksji, a także żywa lekcja historii.

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]