Obchody 94. rocznicy odzyskania niepodległości

lis 22, 2012 Wpis dodany przez:     Kategoria: Archiwum, Internat, No_on_front_page

W tym roku po raz pierwszy uczestniczyłem w obchodach Święta Niepodległości Polski. Sprawiło mi to wiele radości i uniesień.

Przyznam, że od wielu lat marzyłem o tym, by wziąć udział w uroczystościach. 11 listopada 2012 roku, ja i moi koledzy, pod opieką pana Marka Sokołowskiego, pojechaliśmy do centrum Warszawy, w okolice ronda Dmowskiego, aby przyłączyć się do uczestników marszu patriotycznego. Szczególne wrażenie wywarł wielki udział młodzieży, której mogło być nawet 70 procent. Przyznam, że byłem dumny, że uczestnicy marszu pamiętają również o Polakach ze Wschodu. Podczas marszu usłyszałem wiele haseł, które ujawniały pragnienie Polaków do trwałych zmian w ojczyźnie. To, że Polacy potrafią walczyć o swoje prawa, bez względu na okoliczności, jest ich siłą. Idąc razem, czułem się cząstką całości, jednym z tych, którzy przez udział w tych obchodach, piszą żywą historię. Zapamiętałem w tym dniu wiele haseł, ale w mojej pamięci zachowałem jedno z nich: „Cześć i chwała bohaterom”. To właśnie hasło wywarło na mnie największe wrażenie, tak mocne, że słowa te powtarzałem jeszcze wiele godzin po zakończeniu marszu.

Jestem bardzo wdzięczny dyrekcji szkoły, że dała mi i moim kolegom możliwość uczestniczenia w uroczystości. Ten dzień zostanie na zawsze w mojej pamięci.

Bogdan Gładczuk

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]