Mikołajkowe spotkanie z Mickiewiczem

Gru 16, 2012 Wpis dodany przez:     Kategoria: Archiwum, Internat, No_on_front_page

W mroźny, mikołajkowy dzień kilkoro naszych uczniów, głównie klas drugich, pod opieką p. Justyny Modzelewskiej udało się do Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza. Młodzież miała przyjemność wysłuchania lekcji muzealnej na temat życia i twórczości wieszcza narodowego. Prawdziwą gratką było obejrzenie eksponatów, z których sporą część stanowiły przedmioty należące do samego Mickiewicza. Spacer po salach, nazwanych od okresów życia poety, usystematyzował i poszerzył wiedzę naszych uczniów. Ciekawość i wyobraźnię młodzieży pobudzały charyzmatyczne opowieści przesympatycznej pani przewodnik, która z uśmiechem i zaangażowaniem zdradzała szczegóły z życia romantycznego twórcy. Nasi uczniowie mieli także możliwość zwiedzenia wystawy dotyczącej twórczości Brunona Schulza. Nawet mróz nie zniweczył zapału do odbycia krótkiego, ale bardzo urokliwego spaceru po warszawskiej Starówce, którą kilka dni wcześniej oświetlono bożonarodzeniowymi ozdobami. Jarmark, wielka choinka i świąteczna atmosfera zrobiły swoje – wszyscy pobudzeni i bogatsi w wiedzę na temat Mickiewicza, wrócili na lekcje.

J.M.

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]