Jesteśmy już po rekolekcjach

Mar 11, 2012 Wpis dodany przez:     Kategoria: Archiwum, No_on_front_page

W dniach 6, 7 i 8 marca w parafii św. Anny w Wilanowie odbyły się rekolekcje wielkopostne dla społeczności wilanowskich szkół. W rekolekcjach tych uczestniczyli również uczniowie naszego Liceum Polonijnego. Przez 3 dni licealiści mogli przygotować się duchowo do nadchodzących Świąt Wielkanocnych, a zarazem nieco odpocząć od typowo szkolnych obowiązków, gdyż lekcje trwały w tych dniach tylko do godziny 11.35.

Pierwszego i drugiego dnia, w auli Domu Prymasa, uczniowie wysłuchali wykładów na temat miłości Boga i bliźniego, elementów Mszy Św. oraz istoty sakramentu spowiedzi. Mieli też okazję zetknąć się ze świadectwami wiary osób nawróconych, zaledwie o kilka lat starszych od siebie.

Rekolekcje prowadziło siedmiu księży kleryków, którzy przemawiali do uczniów przystępnym językiem i zachęcali ich do poszerzania własnych horyzontów myślowych różnymi formami (warsztaty, filmy, spotkania „przy kawie”). Każdego dnia przez kilkanaście minut trwała również adoracja Najświętszego Sakramentu, której towarzyszył przepiękny śpiew naszych uczennic, przygotowanych przez Panią Joannę Lobę.

Rekolekcje zakończyła czwartkowa Msza Święta, w której uczestniczyli licealiści, gimnazjaliści i grono pedagogiczne.

Marlena Młynarczyk

 

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]