Dzień Wielu Kultur

Mar 27, 2015 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności, Bez kategorii

25 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Wielu Kultur. Celem tego wydarzenia jest ukazanie kultury krajów, z których przyjechali nasi uczniowie. Przedstawiciele poszczególnych państw przygotowują prezentacje multimedialne, przedstawiają tańce, scenki z życia, recytują poezję, śpiewają, częstują gości tradycyjnymi potrawami. Finałowy występ poświęcony był Polsce, młodzież zwróciła uwagę na wyjątkowość polskiej kultury i historii oraz wyraziła wdzięczność za możliwość pobytu i nauki w kraju swoich przodków.

Dzień Wielu Kultur jest wydarzeniem o szczególnym znaczeniu, dlatego obok społeczności szkolnej bierze w nim udział wielu gości. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas pani dr Barbara Czartoryska, pani Eliza Dzwonkiewicz – Prezes Zarządu Fundacji Banku Zachodniego WBK, pan Robert Czyżewski – Członek Zarządu Fundacji Wolność i Demokracja, proboszczowie zaprzyjaźnionych parafii, przedstawiciel Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego z Torunia, reprezentacje kilku warszawskich szkół i studenci kulturoznawstwa z UKSW.

„Mamy wyjątkową okazję, aby w jednym miejscu i w jednym czasie poznać kilka wschodnich kultur, które przeplatają się wybuchając swoimi narodowymi piosenkami, tańcami, poezją i barwami form teatralnych. Od uzbeckich wierszy, poprzez armeńskie wesele, kazachski taniec, mołdawski teatr, aż po ukraińskie pieśni. Dzień Wielu Kultur pomaga nam odkryć piękno wielokulturowości dawnych ziem Rzeczypospolitej oraz krajów, do których w wyniku zsyłek, drugiej wojny światowej i zmiany granic trafili przodkowie uczniów Liceum Polonijnego.”

[Pani Dyrektor Ewa Petrykiewicz]

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]