Artyści dla Niepodległej

Lis 14, 2018 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności

W ramach obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole z inicjatywy artystek – Adeli Rakoczy oraz Hanny Koreckiej została zorganizowana wystawa pt.: „Polska Wolna! 100 – lecie Niepodległej”. Jej autorami są artyści sztuki warsztatowej – malarstwo, grafika, rzeźba, tkanina. Tematy prac artystycznych zgromadzonych na wystawie zainspirowane były zagadnieniami dotyczącymi obu wojen światowych – losami żołnierzy (i ich rodzin) walczących o Polskę aż do okresu stalinowskiego. Przestrzenie na poziomie -1 naszego Kolegium przenoszą do czasów trudnej historii XX wieku, przywołują bohaterów narodowych, którzy walczyli i polegli za naszą wolność. Uroczyste otwarcie, wernisaż prac wraz z prelekcjami ich autorów miał miejsce 12 listopada. Wystawę uświetnił koncert Galerii Autorskiej i Teatru Well Art Bogny Lewtak-Baczyńskiej. Usłyszeliśmy znane utwory Chopina zagrane przez pianistkę, kompozytorkę i uczestniczkę wielu konkursów chopinowskich. Później wykonane zostały znane polskie pieśni patriotyczne, a także takie, które zostały odnalezione w kronikach i nie cieszą się popularnością wśród Polaków. Zakończeniem był świąteczny poczęstunek. Wydarzenie to było symbolem, tego, że Polacy za równo zza granicy, jak i z Polski mogą jednoczyć się i robią to przy tak ważnej dla narodu polskiego okoliczności, jaką jest stulecie odzyskania niepodległości. Chwała Ci, Polsko!

Tatiana Leonhardt

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]